Racor

KÜTUSE VEE-ERALDI FILTER “RACOR-120A ”

Racor-skeem-spin_popKütuse vee-eraldi “RACOR-120A” (edaspidi separaator) on valmistatud tehases “RACOR”(USA) ja on väga efektiivne kütuse filtreerimis-seade sõiduautodele ja kaubikutele.Separaatori vee eraldus kütusest on praktiliselt 100% tänu “AQUABLOC”(vett mitte läbilaskvale) filter-elemendile.Vahetatav filter-element puhastab kütust mehhaanilistest osakestest kuni 2 mikronini(peen puhastus) või kuni 30 mikronini(keskmine puhastus).

Paigaldus

Separaator paigaldatakse kütuse paagi ja kütuse etteande (madalsurve) pumba vahele (imemispoolele) ligipääsetavasse kohta.Eemaldatakse kõik muud olemasolevad kütuse filtrid imemispoolelt(välja arvatud peen puhastus filtrid).Kui kütuse paak asub separaatorist kõrgemal,siis paigaldatakse separaatori ja kütuse paagi vahele kraan. Eemaldatakse separaatori filter-element(pos.3) koos läbipaistva settetopsiga(pos.6) ja täidetakse puhta kütusega.Filter-elemendi ülemine tihend õlitatakse puhta õliga ja keeratakse separaatori pea(pos.1) külge.Vajadusel eemaldage õhk avades õhutusventiil (pos.2). Käivitatakse mootor.Kontrollitakse lekete puudumist.

Hooldus

Aeg-ajalt kontrollitakse sette olemasolu settetopsis visuaalselt.Vee või mehhaaniliste osakeste eemaldamine tehakse settekraani(pos.8) abil.

Filter-elemendi vahetus

Filter-elemendi ummistumise korral toimitakse alljärgnevalt:

  • eemaldatakse ja puhastatakse settetops
  • eemaldatakse vana filter-element
  • õlitatakse puhta õliga uue filter-elemendi tihend
  • õlitatakse puhta õliga settetopsi tihend
  • ühendatakse uus filter-element settetopsiga ja täidetakse puhta kütusega
  • ühendatakse uus filter-element separaatori peaga
  • õhutatakse süsteem

NB! Separaatori settetops,filter-element ja pea pingutatakse ainult käe jõul(mitte üle pingutada).