Separaatorid

Kütus puhtaks kütuseseparaatoriga – SEPAR !

Tänapäeval muutuvad autode toitesüsteemid järjest keerukamaks ning samas nende remontimine halva kütuse korral üha kallimaks.

Üks rohi kaalukate mootoriremontide vältimiseks on vee-eraldusfiltrid. Vee-eraldusfiltrid ehk separaatorid on mõeldud kõikidele bensiini- ja  diiselmootoritele ning on väga efektiivsed kütuse filtreerimisseadmed, eraldades kütuses leiduvat vaba vett 99,9%-iliselt, lisaks eemaldades ka mustuseosakesed. Viimasel ajal juba paigaldavad suured autotootjad ida-bloki maadesse eksporditavatele masinatele lisavarustusena separaatoreid. Sellisteks firmadeks on näiteks MAN,  Volvo, MB, Scania, DAF, Sisu, Liebherr, MTU, Atlas Copco, Caterpillar, Cummins, Komatsu, Wärtsila jt.

 

Kuigi separaatorid on mõeldud nii bensiini- kui ka diiselmootoritele, paigaldatakse neid ikka enamasti diiselmootoritele. Suuremad kliendid on olnud veoautofirmad, kasutust on seade leidnud ka põllumajanduses traktoritel ja kombainidel. Kasutusvaldkond on  ääretult lai ulatudes väikestest mootoritest ja eramute kütteõlil töötavatest küttesüsteemidest kuni suurte laevade ja lennukiteni välja, põhimõtteliselt igal pool, kus tegu bensiini või diisel kütusega. Separaatorid on Eestis kasutust leidnud isegi pagaritööstuses.

Separaatori hind võib tunda küll suurena, kuid säästab tulevikus tuhandetesse eurodesse ulatuvatest remondikuludest.